Scroll to top
en tr

Ben Eda


Kurucu. Öğrenme Deneyimi Tasarımcısı. Fasilitatör
"Benim tutkum, öğrenme ve gelişme ateşinin peşinden gitmek ve katılımcılarımın da yüreğinde bu ateşi yakmak."

Merhaba;

Ben Eda,  2005 yılından beri öğrenme deneyimi tasarımı üzerine çalışıyorum. Nörobilim, bedensel bilinç, tasarım, iletişim, psikoloji alanlarındaki etkili ve yalın yaklaşımlardan faydalanarak Beyin Uyumlu Öğrenme® yöntemini oluşturdum. Bu yöntemle amacım, bütün beynin ve bedenin dahil olduğu, davranış değişimine odaklanan öğrenme deneyimleri tasarlamak. 

Beyin Uyumlu Öğrenme®’nin benim için en heyecan verici tarafı konu her ne olursa olsun, öğrenme boyunca becerilerimizi, duygularımızı, bedensel zekamızı ve hayal gücümüzü öğrenme sürecine yansıtmamızı sağlayan bütünsel bir yaklaşım sunması. 

Bugüne kadar tasarım, edebiyat, dans, oyunculuk, psikoloji gibi farklı alanlarda ileri seviye çalışmalara katılma şansı buldum. Bana göre öğrenme için bütünsel bir rehberlik sunmak, kişinin kendisi için bütünsel bir öğrenme süreci yaratmasıyla ilgili bir mesele. Bu açıdan kendimi en iyi “disiplinler arası bir öğrenici” olarak tanımlayabilirim. Farklı alanlarda edindiğim tecrübeleri öğrenme süzgecinden geçirerek modellere ve uygulamalara dönüştürüyorum. Bu haliyle “öğrenme” benim için bir iş değil, yaşamın ta kendisi. Tıpkı nefes almak ve vermek gibi. 

Benim tutkum, bu öğrenme ve gelişme ateşinin peşinden gitmek ve katılımcılarımın da yüreğinde bu ateşi yakmak. Hayalim her birimizin özümüzdeki öğreniciyle buluşması. Tasarladığım her programla bu büyük, heyecan verici hayale hizmet ediyorum. 

Alandaki Tecrübelerim:

Yaşayarak Öğrenme Deneyimi Tasarımını 2007-2009 yılları arasında çalıştığım Birikim DanışmanlıkImpact International şirketi aracılığıyla edindim. Farklı eğitim başlıklarına öğrenme aktivitelerinin adaptasyonu konusundaki tecrübelerimi 2009-2015 yılları arasında çalıştığım Metalog Training Tools firmasında edindim. 2015 yılından beri kendi çalışmalarımı yürütüyor ve Beyin Uyumlu Öğrenme® yaklaşımını inşa ediyorum. 

Aynı zamanda;