Scroll to top
en tr

Öğrenmede UHU: Öğrenmeyi mekândan, kişi sayısından ve araçlardan bağımsızlaştıran bir atölye çalışması


Eda - 19 Şubat 2020 - 0 comments

“Öğrenmede UHU”, zekice tasarlanmış öğrenme uygulamalarını içeriyor. Bu uygulamaların en önemli özelliği; katılımcı ve bilgi arasında güçlü bir bağ oluşturması -yani bir UHU görevi görmesi- ve katılımcıyı öğrenme sürecine kolaylıkla dâhil edebilmesidir.

Üstelik her türlü mekânda ve dilediğiniz kadar kalabalık gruplara uygulayabileceğiniz kadar da esnek! 

Neden böyle bir workshop tasarladım?

Bir eğitmen olarak hepimizin istediği şey, aktarmak istediğimiz bilgiyi katılımcılarımıza gönlümüze göre aktarabilmek ve beklediğimiz ilgiyle hedeflediğimiz değişimi yaratabilmektir. Fakat bu, her eğitimde mümkün olmayabilir ve katılımcılarımız üstesinden gelemediğimiz bir dirençle öğrenmenin parçası olmakta zorlanabilirler. Ya da öngöremediğimiz durumlara adapte olmamız gerekebilir. İşte tam bu anda bize bir “şey” gerekir, henüz bulamadığımız bir “şey”.

İşte bu mini workshop o “şey”i size sunmak için tasarlandı. Katılımcılarınızı karşıladığınız andan uğurladığınız ana kadar dikkatlerin sizde ve odak konuda olmasını sağlayacak, konular arasında mükemmel bir akışla bağlantı kurmanızı destekleyecek basit ama etkili uygulamalarla tanışmaya hazır olun! 

Bu çalışmanın sizin için ne gibi faydaları olacak?

  • Bu atölye çalışması beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda sizin için can simidi rolü görecek uygulamalara odaklanır. Eğitim mekanı ya da kişi sayısı beklenmedik şekilde değiştiğinde öğrenme sürecini etkilemeden yeni duruma uyum sağlamanızı kolaylaştırır.
  • Zaman zaman kendi isteklerinin dışında eğitime gelen katılımcılarla çalışmanız gerekebilir. Bu katılımcılar öğrenmeye eşlik etme konusunda çok daha dirençli olabilirler. Bu uygulamalar sayesinde direnci aşmanız ve onları da öğrenmeye dahil etmeniz kolaylaşır.
  • Uygulamaların ne kadar etkili ve bir o kadar basit olduğunu gördükçe şaşkınlığınıza engel olamayacaksınız 🙂
  • Katılımcılar tamamen profesyonel eğitmenlerden oluşur. Bu nedenle birlikte öğreneceğiniz kişiler işiniz için ilham alabileceğiniz, tecrübelerinizi paylaşacağınız ve aynı zamanda güçlü bir network kurmanıza da yardımcı olacak nitelikte kişilerdir.                 

Related posts